اردو گفت: خیران سلامت دزفول پنج هزار و ۵۰۰ لباس کاورال و یک دستگاه ونتیلاتور به دانشگاه علوم پزشکی دزفول اهدا کردند.

«کاظم اردو» در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در دزفول اظهار کرد: ۲ تن از از خیرین سلامت دزفول به نام های حاج مهدی و حاج نبی نظری تعداد ۴۰۰ دست لباس کاورال ویژه کادر درمان به دانشگاه علوم پزشکی دزفول اهدا کردند.
مدیر عامل مجمع خیرین سلامت دزفول میزان مبلغ اهدا شده برای خرید این البسه را ۲۰۰ میلیون ریال برشمرد و افزود: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز خیرین گرانقدر دزفول و سایر نقاط کشور در قالب مجمع خیرین سلامت شهرستان دزفول قریب به پنج هزار و ۵۰۰ دست لباس کاورال به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به دانشگاه علوم پزشکی دزفول اهدا شده است.
وی با اشاره به دیگر کمک های خیرین سلامت به دانشگاه علوم پزشکی دزفول تصریح کرد: پرویز تناولی نیکوکار عرصه سلامت و اهل تهران به خاطر علاقه به مردم خوزستان و شهر مقاوم دزفول اقدام به اهدای دستگاه ونتیلاتور به قیمت یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال کرد .
اردو اضافه کرد: این دستگاه امکان مراقبت از بیماران با یا بدون قابلیت تنفس را دارد و در مواقعی که دستگاه دچار نقص فنی شده و امکان تهویه مکانیکی ندارد، بیمار می تواند از طریق دریچه هوای اضطراری تهویه شده به راحتی تنفس کند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: خیران سلامت دزفول، شوش و گتوند به روش های مختلف از زحمات کادر درمانی قدردانی و با اهدای کمک های نقدی و غیرنقدی حمایت خود را از مدافعان سلامت ابراز کرده اند.

 

بیمارستان تخصصی مجمع خیرین سلامت سیرجان احداث می‌شود
 

مدیرعامل  خیرین سلامت سیرجان گفت: عملیات اجرایی ساخت بیمارستان تخصصی مجمع خیرین سلامت سیرجان به‌زودی آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، یدالله قربانی مدیر عامل مجمع خیرین سلامت سیرجان در سومین جلسه مجمع در سال جاری اظهار داشت: زمین مورد نیاز برای بیمارستان تخصصی واگذار و بخشی از اعتبار ساخت بیمارستان مجمع خیرین سلامت سیرجان تأمین‌شده است و با در اختیار گذاردن مبلغ  20 میلیارد ریال به هیئت مدیره عملیات اجرایی ساخت بیمارستان آغاز می‌شود.

وی بیان داشت:  این بیمارستان با هدف همکاری و هم‌افزایی در بخش سلامت مردم شهرستان است و خیرین سلامت و پزشکان متخصص نیز به‌زودی جهت مشارکت و تخصیص درصد سهام همکاری و همراهی دارند.

قربانی افزود : انتظار داریم ارگان‌ها و نهادهای شهرستان به‌ویژه شرکت‌های صنعتی و معدنی جهت تسریع و تکمیل روند ساخت همراه شوند و پس از پیشرفت 30 درصدی کار ساخت بیمارستان یادشده میزان درصد عرضه سهام اعلام و ابلاغ می‌شود.

وی  با اشاره به کمک‌های خیرین به این مجمع گفت: این مجمع با شناسایی کمبودها و مشکلات درمان با دعوت از خیران در ساخت اورژانس و درمانگاه درزیدآباد و کمک به مراکز درمانی و هماهنگی با دانشکده علوم پزشکی و بیمارستان‌ها در رفع برخی کمبودهای پزشکی و همچنین کمک به بیماران بی‌بضاعت فعالیت داشته است و انتظار هم می‌رود همه برای تسریع در ساخت بیمارستان یادشده کمک کنند.

 انتهای پیام/80015/ب

 مدیرعامل مجمع خیرین سلامت دزفول گفت: یک نیکوکار اهل تهران یک دستگاه ونتیلاتور به قیمت یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال تهیه و به بیمارستان بزرگ دزفول اهدا کرد.

کاظم اردو شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرویز تناولی نیکوکار غیربومی و ساکن تهران به خاطر علاقه به مردم خوزستان و شهر دزفول اقدام به اهدای این دستگاه کرده است. 

وی افزود: این دستگاه امکان مراقبت از بیماران با یا بدون قابلیت تنفس را دارد و در مواقعی که دستگاه دچار نقص فنی شده و امکان تهویه مکانیکی ندارد، بیمار می تواند از طریق دریچه هوای اضطراری تهویه شده به راحتی تنفس کند.

دستگاه ونتیلاتور تنفسی EDP-TS یک ونتیلاتور الکتروپنوماتیک است که ورودی های آن شامل هوای فشرده شده و گاز اکسیژن فشار بالا است.

مردم دزفول همواره در کارهای خیر، پیش قدم هستند به طوری که در حوزه سلامت و مدرسه سازی زبانزد هستند و بیمارستان های این شهرستان خیرساز می باشند.

آذر همایون گفت: دومین مرحله بسته های حمایتی بین بیماران ملایری توسط مجمع خیرین سلامت ملایر در عید فطر توزیع می شود.

« عباس آذرهمایون» در گفت وگو با خبرنگار شبستان در ملایر گفت: با مجمع خیرین سلامت ملایر در راستای کمک به بیماران صعب العلاج و سرطانی در ماه مبارک رمضان توزیع بسته های سبد حمایتی را در قالب طرح سبد مهربانی انجام داده است.
رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر از توزیع ۱۳۰ سبد کالای حمایتی با اعتبار بیش از ۴۳ میلیون تومان در نیمه ماه مبارک رمضان در بین بیماران سرطانی ملایر خبر داد و افزود: ارزش هر بسته ۳۵۰ هزار تومان بوده است.
وی گفت: همچنین یک هزار عدد ماسک و یک هزار دست دستکش لاتکس نیز بین بیماران نیازمند توزیع شد.
وی با بیان اینکه همه این کمک ها توسط خیرین جمع آوری شده از اجرای مرحله دوم توزیع بسته های حمایتی بین بیماران سرطانی ملایر در عید فطر خبر داد و گفت: در این راستا ۳۵ بسته حمایتی توزیع می شود.
وی ارزش هرکدام از بسته ها را ۳۰۰ هزار تومان برشمرد و گفت : این بسته ها نیز شامل اقلام اساسی برنج مرغ، گوشت، رب قند ، و.. است و جمعا برای این بسته ها ۱۵ میلیون تومان هزینه شده است.
وی با بیان اینکه کمک های خیرین به حوزه سلامت در راستای حمایت از بیماران همچنان ادامه دارد افزود:همچنین توسط خیرین بعد از ذبح گوسفند گوشت گرم بین بیماران توزیع شد.
آذر همایون همچنین از آمادگی جمع آوری زکات فطریه توسط مجمع خیرین سلامت ملایر برای بیماران خبر داد و گفت: در این زمینه نیز مردم و نیکوکاران می توانند زکات فطریه خود را برای بیماران نیازمندان به شماره حساب ۱۰۹۲۶۰۱۱۶۰۰۰ ۰ یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۳۰۴۷۲ مجمع خیرین سلامت ملایر داشته باشند و روی فیش واریزی نیز اهدایی زکات فطریه را قید کنند .

 

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت دزفول از نصب نخستین کابین نمونه برداری بیماری‌های عفونی شمال خوزستان در مرکز ۱۶ ساعته پایش بیماران کرونایی در این شهرستان خبر داد.

او هدف از این اقدام را شیوع بیماری کرونا در برهه اخیر و آسیب‌های وارده بر نیرو‌های درمان و همچنین ضرورت حفاظت از جان مدافعان سلامت و بیماران با مساعدت و حمایت خیرین عرصه سلامت عنوان کرد.

اردو با بیان اینکه ۶ نفر از کارکنان مرکز تشخیص و درمان بیماران کرونایی دزفول به علت نبود این دستگاه به کرونا ویروس مبتلا شدند و ادامه این روند، خسارت‌های زیادی برجا می‌گذاشت، اظهار داشت: این سیستم با خاصیت ایزوله کردن فضای محل کار نمونه گیران، ارتباط بین بیمار و کادر درمانی را قطع و از خطر توسعه و شیوع ویروس کرونا جلوگیری می‌کند.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت دزفول از اقدامات خیرخواهانه خیرین عرصه سلامت و زحمات کادر درمانی قدردانی و تصریح کرد: استمرار همکاری همگان برای شکست این ویروس وقطع زنجیره انتشار آن ضروری است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، کاظم اردو مدیرعامل مجمع خیرین سلامت دزفول گفت: نخستین کابین نمونه برداری بیماری‌های عفونی شمال خوزستان در مرکز ۱۶ ساعته پایش بیماران کرونایی در این شهرستان نصب و راه اندازی شد.