•  

    تماس با ما

    71149000 (98+)

  •  

    ایمیل

    info@salamat-charity.ir


شیراز میزبان نخستین اجلاس بیمارستان‌های خیریه کشور/ خدمات رسانی ۷۵بیمارستان خیرساز در کشور

نخستین اجلاس بیمارستان‌های خیریه کشور با هدف بررسی راهکار‌های تقویت و توسعه خدمات بیمارستان‌های خیریه، به میزبانی مشترک دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مجمع خیرین تامین سلامت فارس و مجمع خیرین تامین سلامت کشور، در شیراز برگزار شد.

به گزارش  دکتر حسینعلی شهریاری دبیرکل مجمع خیرین  سلامت کشور در این اجلاس گفت: در حال حاضر ۷۵ بیمارستان خیرساز در کشور، کار خدمت رسانی به مردم و مراجعان را بر عهده دارند.

وی با اشاره به برگزاری نخستین اجلاس بیمارستان‌های خیریه در شیراز و بررسی راهکار‌های توسعه خدمات این بیمارستان‌ها افزود: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همواره تلاش می‌کند تا به عنوان بازوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عمل کند و خدمات بهداشتی و درمانی به صورت شایسته‌ای به مردم سراسر کشور ارایه شود.

او اضافه کرد: تمام مسایل و قوانین حوزه سلامت در هیات دولت بررسی و تصویب می‌شود.

دبیرکل مجمع خیرین تامین سلامت کشور همچنین از تشکیل کمیته پزشکان خیر در مجمع خیرین تامین سلامت کشور برای ورود بیشتر پزشکان به کار‌های خیر، خبر داد.
مدیرعامل مجمع خیرین  سلامت فارس گفت: استاد دانشگاه ۷۰۰ میلیون تومان برای تامین تجهیزات پزشکی اهدا کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، مدیرعامل مجمع خیرین  سلامت فارس گفت: با توجه به عملکرد چشمگیر خیرین در زمینه ساخت و ساز، به ویژه بیمارستان سازی، هم اکنون طبق نیازسنجی در مجمع خیرین تامین سلامت فارس، لزوم مشارکت خیرین در تهیه و به روز رسانی تجهیزات پزشکی مشهود است.

علی اکبر رامجردی افزود: فاطمه خواجه استادیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز و از خیرین عرصه سلامت، با نیت ارائه خدمات با کیفیت تر به بیماران، مبلغ هفت میلیارد ریال را برای تهیه تجهیزات پزشکی به بیمارستان شهید آیت الله دستغیب شیراز اهدا کرد.

مدیر بیمارستان شهید آیت الله دستغیب شیراز نیز گفت: این تجهیزات در آزمایشگاه پاتولوژی این بیمارستان مستقر و به بهره برداری رسیده که شامل دستگاه «پروسسور بافتی» به مبلغ سه میلیارد ریال، دستگاه «میکروتوم» به مبلغ سه میلیارد ریال و دستگاه «پارافین دیسپنسر» به مبلغ یک میلیارد ریال است.

حمید پناهیان افزود: با توجه به اینکه در این بیمارستان ماهانه بین ۶۰۰ تا ۷۵۰ عمل جراحی انجام می شود، وجود آزمایشگاه پاتولوژی در این بیمارستان برای سرعت بخشیدن در روند تشخیص ضروری بوده و با استقرار و راه اندازی این آزمایشگاه، دیگر نیاز به ارسال نمونه های تشخیصی به مراکز دیگر نیست، همچنین در گذشته نمونه های تشخیصی، با همکاری آزمایشگاه پاتولوژی بیمارستان حافظ انجام می شد.

انتهای پیام/