•  

    تماس با ما

    71149000 (98+)

  •  

    ایمیل

    info@salamat-charity.ir

 

جذب ۶ هزار میلیارد تومان کمک خیرین در حوزه سلامت

رئیس شورای زنان مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت با اشاره به اینکه این مجمع تا سال ۹۶ نزدیک ۶ هزار میلیارد تومان جذب خیرین داشته که در پروژه های سلامت وزارت بهداشت سرمایه گذاری کرده است، افزود: پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۷ بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان به این حوزه کمک شود.

شهلا میرگلوبیات، رئیس شورای زنان مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت، در گفت وگو با ایکنا از خراسان رضوی، بیان کرد: از سال 89 مجمع خیرین سلامت کشور راه اندازی شد و با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند در سال 93 بخش بانوان مجمع راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه بانوان در امر خیر و مشارکت ها بسیار دخیل هستند و خود نیز راغب هستند تا در این مشارکت ها شرکت کنند بیان کرد: شورای زنان مجمع خیرین سلامت در 56 استان و شهرستان و در جاهایی که دانشکده علوم پزشکی دارد تشکیل شده و در حدود 75 درصد این مراکز در 63 مورد توانسته ایم ارائه خدامت داشته باشیم.

رئیس شورای زنان مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور افزود: یکی از شورای زنان در خراسان رضوی است و تاکنون همایش های خوبی برگزار و به لحاظ جذب خیر نیز موفق عمل کرده است و در سطح استان با توجه به پروژه هایی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی اعلام شده، توانسته اند اقدامات خوبی انجام دهند.

وی گفت: شورای زنان در امر سخت افزاری و نرم افزاری فعالیت دارد و به جهت اینکه بهداشت و مقدم بر درمان است. در بخش نرم افزاری فعالیت این شورا منوط به حوزه بهبود سبک زندگی، آموزش، پیشگیری، تحقیق و پژوهش است.

میرگلو بیات ادامه داد: اگرغربالگری و پیشگیری انجام شود جلو بسیاری از بیماری های مادرزاد که هزینه زیادی به سیستم درمانی تحمیل می کند گرفته خواهد شد از طرفی بیماری های قلبی عروقی و سرطان ها با پیشگیری از دوران جنینی دیگر اتفاق نخواهد افتاد

 

    مدیرعامل مجمع خیرین سلامت شهرستان دزفول گفت: از ابتدای امسال تاکنون، خیرین سلامت دزفول افزون بر64 میلیارد و500میلیون ریال برای ساخت طرح های بهداشتی در این شهرستان هزینه کردند.

به گزارش ایرنا کاظم اردو روز شنبه درجریان بازدید مسئولان دزفول از طرح های خیرساز حوزه بهداشت افزود:در حال حاضر سه طرح بهداشتی در شهرستان دزفول توسط خیرین سلامت در دست ساخت است که شامل ساخت خانه بهداشت روستای بندبال، پایگاه سلامت روستای قلعه سید و مرکز خدمات جامع سلامت کوی پیام نور می باشند.

وی افزود:خانه بهداشت روستای بندبال در 260 متر زیربنا و 65 درصد پیشرفت توسط بانوی نیکوکار فریده صفاری زاده از خیرین دزفول در حال ساخت است، پایگاه سلامت روستای قلعه سید در 550 متر مربع و 90 درصد پیشرفت فیزیکی و مرکز خدمات جامع سلامت کوی پیام نور در 800 متر مربع و 95 درصد پیشرفت توسط حاج محمدعلی خرمی و خانواده مرحوم حاجیه خانم صدیقه عطار درحال ساخت هستند.

وی بیان داشت:خیرین سلامت دزفول از ابتدای امسال تاکنون 64 میلیارد و500میلیون ریال در حوزه بهداشت هزینه کردند که 64 میلیارد آن مربوط به ساخت این سه طرح بهداشتی و 500 میلیون ریال ان به بیماران خاص این شهرستان اهدا شده است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت شهرستان دزفول اظهار امیدواری کرد 2 طرح از این طرحهای بهداشتی در ماههای آغازین سال جدید به مرحله بهره برداری برسند.

خیرین دزفول علاوه بر ساخت مدرسه و فضاهای ورزشی ،در ساخت بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی و نیز تامین تجهیزات پزشکی از محل کمک های اهدایی خود در کشور پیشتاز می باشند.

از دزفول به عنوان تنها شهر کشور که در آن هیچ تخت بیمارستانی دولتی وجود ندارد نام برده می شود.