تلفن مجمع خیرین سلامت کشور

ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

 
 
 
 
 افزون بر ۳ میلیارد تومان توسط مجمع خیرین سلامت گیلان کمک  شد
 
 
 
 
همگان می دانند استان فارس به ویژه شهر شیراز از جمله قطب های درمانی کشور است و در برخی تخصص ها همچون پیوند اعضا، رقیب بهترین مراکز بین المللی محسوب می شود؛ جالب اینکه بیش از ۷۰ درصد این پیشرفت ها نه حاصل تلاش دولت ها که به همت مردمان خیرش باز می گردد.

مقام معظم رهبری: این جوشش مبارک (مجمع خیرین سلامت) که از شیراز شروع شده و چون بصورت مردمی اداره می شود، منشاء خیر و برکات بسیار زیادی بوده و هست.

حدود ۱۵ سال است که به همت تعدادی از نیک اندیشان شیرازی، تشکیلاتی به نام مجمع خیرین حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شکل گرفته و ثمره فعالیت های آنها حیرت انگیز است. این قسمت از مستند «با کریمان» روایتی است کوتاه از تلاش اعضای این مجمع و برکاتی که نه فقط شیرازی ها، بلکه همه مردم ایران از آن بهره مند هستند. در این فیلم با مسئولان و مدیران این مجمع و بعضی از خیرین حوزه سلامت شیراز گفت وگو شده است

در تاریخ ششم آبان ماه 1381 اولین جلسه جهت تشکیل مجمع خیرین سلامت فارس با حضور آقایان دکتر محمد هادی ایمانیه - دکتر محمود تابنده - دکتر علیرضا صالحی - سید ابوالحسن فال اسیری - دکتر علی اکبر رامجردی - احمد نادر کاظمی - سید نصرا... هاشمی نژاد برگزار و با دعوت از چند تن از فعالان و معتمدین هیات موسس انتخاب شد و از آن تاریخ تهیه اساسنامه مجمع خیرین تامین سلامت فارس آغاز گردید.

اعضای هیات موسس عبارتند از آقایان: آیت ا... سید علی اصغر دستغیب - دکتر محمد هادی ایمانیه - دکترمحمود تابنده - دکترعلی اکبر رامجردی - سید نصرا... هاشمی نژاد - دکتر علیرضا صالحی - ابراهیم نصیری - محمد کاظم نصیری - دکترمحمدرضا پنجه شاهین - سید ابوالحسن فال اسیری - نادر معینی آزاد کازرونی

اولین صورتجلسه هیات

موسس مجمع خیرین سلامت فارس:
هیات موسس بمنظور ایجاد تشکیلاتی جهت ساماندهی و تقویت امور خیریه در حوزه سلامت و رفع نیازها و خلاءهای موجود جلسات متعددی تشکیل و با مطالعات فراوان و رایزنی های متعدد اساسنامه مجمع خیرین تامین سلامت را تهیه نمود. پس از 18 جلسه هفتگی در تاریخ سیزدهم تیرماه 1382 با حضور وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و شناسایی و دعوت از تعداد زیادی از خیرین،معتمدین و مسئولین استان اولین مجمع عمومی خیرین تامین سلامت فارس برگزار و اساسنامه به تایید مجمع عمومی رسید.

اعضای اولین دوره هیات امنای مجمع خیرین تامین سلامت فارس که با رای مجمع عمومی بمدت 2 سال انتخاب شدند به شرح زیر میباشد.
خانم ها و آقایان: آیت ا... سید علی اصغر دستغیب - دکتر محمد هادی ایمانیه - دکتر محمود تابنده - زهرا سعادت - نزاکت امتیاز - دکتر محمدرضا پنجه شاهین - سید نصرا... هاشمی - دکتر علی اکبر رامجردی - دکتر علیرضا صالحی - دکتر عبدالرحیم اسدی لاری - کاظم نصیری - ابراهیم نصیری - سیدابوالحسن فال اسیری - سید اسحاق فال اسیری - نادر معینی آزاد کازرونی - دکتر سید علی ملک حسینی - دکتر سید ضیاءالدین تابعی - دکتر لادن دستغیب - شیخ احمد انصاری - سید محمد جدی - محمد فرزانه - عبدالحسین یقطین - مسعود مطیع ا... - دکتر محمود رضا پیروی - زین العابدین عرب - دکتر حیدر علی نیک پور- ابراهیم هاشمی - دکتر محمد خلق ا... - اکبر مومن مطابق اساسنامه در اولین جلسه هیات امنا با رای اعضا آیت ا... سید علی اصغر دستغیب به عنوان رییس هیات امنا و7 نفر از اعضا شامل آقایان دکتر محمود تابنده - دکتر محمد هادی ایمانیه - دکتر علیرضا صالحی - دکتر علی اکبر رامجردی - دکترعبدالرحیم اسدی لاری - دکتر محمد رضا پنجه شاهین و دکتر محمود رضا پیروی به عنوان اعضا اصلی و علی البدل هیات مدیره و آقایان کاظم نصیری و نادر معینی آزاد کازرونی به عنوان بازرسین انتخاب شدند. جلسات مجمع عمومی عادی به صورت سالانه می باشد و جلسات هیات امناء هر 3 ماه یکبار، جلسات هیات مدیره هر دو هفته و جلسات کمیته های مشورتی مجمع خیرین شامل کمیته های فنی مهندسی-فرهنگی-حقوقی و مالی نیز هر 2 هفته یکبار برگزار می گردد. -

ساخت آزمایشگاه جدید شهرستان گناوه با مشارکت نیکوکاران

 

 

 

 

رئیس مجمع خیرین سلامت گناوه گفت: ساختمان جدید آزمایشگاه مرکزی این شهرستان با ۱۵ میلیاردر ریال به همت یک نیکوکار و با هماهنگی و مشارکت موسسه خیریه امام حسین (ع) ساخته می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی افزود: این طرح در مدت هفت ماه ساخت و تکمیل می‌شود.

وی گفت: باتوجه به اینکه ساختمان فعلی آزمایشگاه مرکزی گناوه در شبکه بهداشت و درمان، فرسوده و قدیمی است، مجمع خیرین سلامت پیگیری لازم برای ساخت یک ساختمان جدید را در دستور کار خود قرار داد و اجرایی کرد.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان گناوه هم گفت: به علت افزایش جمعیت شهرستان گناوه و شمار مراجعه کنندگان به آزمایشگاه مرکزی در ساختمان قدیمی، این واحد پاسخگوی نیاز منطقه نبود و ساخت ساختمان جدید ضرورت داشت.

عصمت حیدری افزود: ساختمان جدید آزمایشگاه مرکزی گناوه در ۲ طبقه به مساحت ۴۰۰ مترمربع در مجموعه این شبکه ساخته می‌شود.

وی گفت: آزمایشگاه مرکزی در مجموعه شبکه بهداشت و درمان گناوه مستقر است و همه آزمایش‌های سطح ۱ و۲ را با نرخ دولتی انجام می‌دهد.

توزیع 130 بسته معیشتی در همدان
 
 
 
 
 
مسئول امور مشارکت‌های مردمی و امور مددکاری مجمع خیرین سلامت همدان از توزیع ۱۳۰ بسته غذایی و معیشتی در میان مددجویان این مجموعه همزمان با سالروز شب شهادت حضرت فاطمه(س) خبر داد.
 
 

حمید شاکری‌صفت، مسئول امور مشارکت‌های مردمی و امور مددکاری مجمع خیرین سلامت استان همدان در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: هم‌زمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س)، امروز، ۲۷ دی‌ماه، ۴۰۰ پرس غذای گرم و ۱۳۰ کیلوگرم گوشت گوسفندی در میان نیازمندان تحت حمایت مجمع خیرین سلامت استان توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تمام هزینه‌های خرید این بسته‌های معیشتی از سوی خیرین تأمین می‌شود، گفت: در مجموع ۳۰ میلیون تومان برای خرید این بسته‌ها هزینه شده است. ۱۳۰ بسته نان شیرمال نیز از سوی یک خیر در بین نیازمندان توزیع می‌شود.

انتهای پیام

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آرزو حیدریان رئیس شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی گفت: توزیع دو هزار پرس غذای گرم بین خانواده‌های بی بضاعت خراسان رضوی  همزمان با پویش "خیر کثیر" در هفته گرامیداشت تغذیه سالم انجام شده است.

او افزود: این غذا‌های گرم در حاشیه مشهد و شهرستان‌های خلیل آباد، صالح آباد، کلات، بردسکن، قوچان و بجستان خراسان رضوی توزیع شده است.

رئیس شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی ادامه داد: ۵۰۰ بسته بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی هم بین خانواده‌های نیازمند در خراسان رضوی توزیع شد.
 

افتتاح پایگاه سلامت انقلاب به همت خیرین ملایر

 رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر مطرح کرد: پایگاه سلامت انقلاب با همت بلند خیر ارجمند شادروان حاج «محمدعلی رحیمی» پدر بزرگوار شهید جاویدالاثر «محسن رحیمی» ساخته و به همت خیر ارجمند شادروان حاج «محمود تویسرکانی» تجهیز شده است.

دکتر عباس آذرهمایون  در مراسم افتتاح پایگاه سلامت انقلاب شهرستان ملایر، اعتبار ساخت این مرکز را حدود ۵۰۰ میلیون تومان برآورد و تصریح کرد: این پایگاه در زمینی به مساحت ۱۴۰ مترمربع با پنج نفر پرسنل از امروز آغاز به کار می کند.

وی افزود: ۱۰۰ میلیون تومان از این اعتبار توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مابقی به همت خیرین گرانقدر تأمین شده است، در واقع با پیش قدم شدن خیرین، مجوز شروع کار برای شبکه بهداشت و درمانی میسر می شود.

آذرهمایون با بیان اینکه این مرکز به جمعیت ۱۵ هزار نفری این منطقه خدمات درمانی ارائه می دهد، افزود: خدمات پایگاه سلامت انقلاب شامل واکسیناسیون، سلامت مادر و کودک، بهداشت محیط حرفه ای و سالمندان است.

نوه شادروان حاج محمدعلی رحیمی نیز در ادامه ضمن تشکر از عوامل حوزه اجرایی مجمع سلامت خیرین شهرستان، گفت: با گذشت بیش از ۱۰ سال از عمر پربرکت مجمع خیرین سلامت ملایر ما هم باور نمی کردیم که روزی این حلقه های کوچک و ۱۰ نفره کنار یکدیگر قرار گرفته و امروز شاهد افتتاح بسیاری از پایگاه های سلامت و دیگر بخش های پزشکی به همت خیرین این مجمع باشیم.

بهروز رحیمی یادآور شد: هر روز نور و تلألو چراغ روشن شده توسط خیرین بیشتر می شود و اقدام این مرحومان و خانواده آنها یک سنت ماندگار است که سبب ماندگاری این نام های بزرگ برای سالیان طولانی در این شهر خواهد شد.

مدیر صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت کشور خاطرنشان کرد: سفره ها به برکت انسان های بزرگی که کنار آن می نشینند بزرگ می شوند و هرچه این سفره های مهربانی وسیع تر شود به طور قطع دامنه خیر و برکت آن بیشتر خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان ملایر نیز با بیان اینکه شبکه بهداشت و درمان کشور با سربلند شدن در زمینه بیماری کرونا، بار دیگر خود را در معرض امتحان گذاشت، گفت: اگر حمایت و همت خیرین شهرستان نبود چه بسا بسیاری از پروژه های بهداشتی و درمانی در این شهرستان انجام نمی شد.

دکتر محسن ترکاشوند ادامه داد: نمونه این حمایت در حوزه مهار بیماری کرونا و در شرایط پیک سوم شیوع آن بود و آنچه مردانه از هجوم این دشمن جلوگیری کرد، خیرین شهرستان بودند.

وی با بیان اینکه قبل از افتتاح این مرکز، ساکنان این منطقه برای ارائه خدمات مجبور به مراجعه به مرکز خدمات جامع سلامت باغ گل بودند، ابرازامیدواری کرد با تداوم این راه پر خیر و برکت، شاهد افتتاح چنین پروژه هایی به ویژه در حوزه بهداشت و درمان شهرستان باشیم. 

انتهای پیام